Festival Všemi směry se vrátil na Publicistiku
.
Po odmlce kvůli protiepidemickým opatřením studenti Publicistiky opět zorganizovali festival Všemi směry.
.
Po odmlce kvůli protiepidemickým opatřením studenti Publicistiky opět zorganizovali festival Všemi směry.
Speciální poděkování za ročník festivalu v roce 2022 patří ředitelce festivalu Sáře Stankovské Janusové (program a finance) a manažerkám festivalu Simoně Flídrové (staff a propagace) a Anežce Řezníčkové (grafika a sociální sítě).
„Myslím, že mohu říct za nás tři, že nás organizace festivalu ohromně moc naučila! Občas to byl ohromný tlak, ale vše nakonec dopadlo dobře. Moc děkujeme hlavně panu řediteli za to, jak nás vedl. Strávil s námi spoustu hodin nad plánováním akce, často až do noci, aby vše klaplo,“ vzpomíná ředitelka festivalu Sára Stankovská Janusová.
Hlavní program se odehrával v budově Spálená 8. Sem si studenti opět pozvali inspirativní osobnosti z mediálního světa, které vyprávěly, jaký adrenalin zažívají právě oni.
Diváci mohli vidět například televizní moderátorku a spoluzakladatelku DVTV Danielu Drtinovou, moderátora ČRo Dvojka Mirka Vaňuru, investigativního novináře Jaroslava Kmentu a další.
Role moderátorů hlavního programu festivalu se samozřejmě ujali sami studenti. Byla to výzva, dělat rozhovor s osobností jakou byla například Denisa Kollárová, ředitelkou marketingu České televize?
„Rozhovoru jsem se docela bál, proto jsem vsadil na precizní přípravu a bylo milé, jak mi to paní Kollárová na place ulehčovala skvěle zodpovězenými otázkami,“ popsal Daniel Žlebek, student 2. ročníku Publicistiky.
Doprovodným programem byla tombola a dražba:
Je to příležitost získat nějakou osobní věc některého z pedagogů, nebo dar od některého z hostů. Letos do dražby darovala svou knihu Jako bych žila dva životy i Daniela Drtinová. Tu soukromě vydražil ředitel školy Petr Uherka, aby ji mohl darovat do knihovny VOŠP.
„Popravdě s vydražením knihy jsem počítal, proto jsem paní Danielu nechal vepsat věnování patřící studentům a studentkám VOŠP. Proto jsem se nemohl zastavit, ani když jsme o knihu v dražbě bojovali a částku šroubovali do tisíců,“ směje se Petr Uherka.
Festival pak završila kapela Meme, která záhy ve většině posluchačů probudila tanečníky.
Živý přenos besed se promítal do ostatních školních budov, aby nikomu nic neuteklo, ale také do VIP salónku, kde se speciální hosté mohli setkat s přednášejícími a vychutnat si občerstvení a pohodlí.
Na školním dvoře bylo k dostání jídlo z grilu, boršč a pivo. Pod stany bylo i při horkém počasí příjemně. Návštěvníci festivalu si tak mohli vychutnat příjemnou atmosféru. A aby jim neutekla žádná zajímavá beseda, byla venku postavena další screena s živým přenosem.
Festival je tradičně nejlepší příležitostí setkat se s absolventy naší školy, a právě zde neformálně vznikají nové pracovní kontakty mezi VOŠPáky.
Minulost
Nejstarší budova školy – Opatovická 18 – se proměnila v muzeum. Každá učebna prezentovala proměnu oborů VOŠPu v čase. Návštěvníkům se při komentovaných prohlídkách věnoval historik Jan Adamec a pan ředitel Petr Uherka, nebot´ jeho profesní život je úzce spojený s VOŠPem od počátku školy. Proto vás nepřekvapí, že jeho zaměstnanecké číslo je 007.
V hlavní chodbě byla pověšena časová osa s adrenalinovými milníky naší školy. Každý, kdo muzeum navštívil, mohl na osu připsat svůj zážitek, který má s Publicistikou spojený.
Budoucnost
Nejnovější budova – Spálená 14 – se naopak nesla v pohledu do budoucna. Uchazeči o školu se mohli studentů zeptat na vše, co je zajímá a popřemýšlet, který obor se stane jejich budoucností. Návštěvníci se seznámili také s inovacemi, které naše škola chystá v následujícím školním roce.