Češi jsou podle aktuálního průzkumu hrdí na svou státní příslušnost. Projevuje se ale hrdost veřejnými demonstracemi a pokřikováním na hokeji? Mladým to nestačí a nemají dostatečné vzory, na které by mohli být pyšní. Možná je ale jen neznají, protože raději studují obsah na sociálních médiích, píše studentka Aleksandra Puzanová.
Generace20.cz
publicistický magazín studentů Publicistiky
Kde začíná a končí česká hrdost?
Každý člověk chce, aby jeho národ měl svůj stát, říká Izraelec žijící v Česku
Na začátku letošního října vpadlo na území Izraele teroristické hnutí Hamás. Od té chvíle probíhá mezi Státem Izrael a Hamásem válečný konflikt; akutně se řeší i možnosti masivní evakuace civilních obyvatel. Izraelská armáda útočí na palestinské území raketami a pozemními výpady. Událost zasáhla i Izraelce s českým občanstvím Noama Daroma (42), který v Praze žije řadu let a v rodné zemi si prošel vojnou.
Hudba je moje záchranné lano, líčí zpěvačka Balonová
Dvaadvacetiletá Tereza Balonová vyhrála v roce 2018 hudební soutěž Porta. Díky tomu si tehdy nadějnou popovou hvězdu vybrala kapela Jelen jako předskokanku na své turné. Loni ji vyšlo sólové album s názvem Půlnoc, ve kterém často vyobrazuje své pocity. Hudbu vnímá především jako terapii.
Prsteny moci jsou příjemnou oddechovkou, ne však pro milovníky Tolkiena
Streamovací služba Amazon se snaží divákům přiblížit, co se mohlo dít před událostmi, které zachytily populární filmy Pán prstenů a Hobit. Na rozdíl od předchozích dvou trilogií režiséra Petera Jacksona tentokrát tvůrci nemají práva na knihu, z jejíhož obsahu seriál vychází. Prsteny moci jsou proto jen volnou adaptací ságy Silmarillion. Směsice improvizace a představivosti může části fanoušků fantasy vyhovovat, zato obdivovatelé tvorby J. R. R. Tolkiena zuří.
Sociální sítě mohou dobře posloužit. Ale také nadělat spoustu škody
GLOSA/ Existuje celá řada komunikačních kanálů, které mladí využívají ke konverzaci. Sice mohou někdy život usnadňovat, ale pak je na škodu, když se člověk až příliš upíná k mobilu a marně čeká na pípnutí zprávy. Mnohahodinovým sezením s telefonem v ruce lidé ztrácejí čas ve virtuálním světě, namísto toho, aby prožívali ten skutečný. Hlasivky a touhu se socializovat nemá člověk pro nic za nic.