Jaké je vrátit se domů po dvaceti letech? Je to i po takové době pořád váš domov? Co prožíval Básník s kytarou v době všeobecné euforie listopadových dnů 1989 a jaké bylo vystřízlivění let následujících? Přečtěte si literární reportáž sledující poslední roky života jedné z největších legend českého folku Karla Kryla.
ProStory
prostory pro tvůrčí psaní
Karel Kryl – literární reportáž absolventky Publicistiky Elišky Hadravové
Vánoční zázrak – povídka studentky 3. ročníku Terezy Pudilové
Erika se na Štědrý den chystá ke své rodině, aby strávili poklidné Vánoce. Problém nastává ve chvíli, kdy se dozvídá, že zapomněla na vánoční dárek pro svou neteř. Stihne jej pořídit včas a zachránit rodinné Vánoce?
Vrahovo PR – literární reportáž studenta 3. ročníku Matyáše Janíčka
Kde se vzalo v českém jazyce slovo grázl? Vzniklo kvůli několikanásobnému vrahovi a lupiči, který se svou bandou terorizoval jižní Čechy, Moravu i Rakousko. Jak se dnes stavíme k jeho odkazu a jsou pro nás zločinci spíš zbabělci, nebo celebrity? Co nás tak fascinuje na tom nejtemnějším, co v člověku je?
Lagom – povídka studentky 2. ročníku Barbory Chovítové
Lagom se otřásl při vzpomínce na obézního muže, který se na něj namáčkl v metru. Přitom měl před sebou místa dost. Znechuceně pozoroval špinavý hrnek od kávy. V ordinaci bylo dusno. Venku bylo dusno. Všude byl vzduch obtěžkán pachem nenažraného zvráceného lidstva. Čeho je moc, toho je příliš.
K čemu je svoboda, když se lidé neumí chovat? – povídka studentky 2. ročníku píšící pod pseudonymem Antares Jordan
Svoboda slova. Naši rodiče a prarodiče pro ni zvonili klíči na Václavském náměstí během Sametové revoluce a dnes ji všichni považujeme za samozřejmost. A jen málo lidí s ní umí správně nakládat. Máme se ještě hodně co učit a jen málo lidí si to uvědomuje. Povídka studentky 2. ročníku Publicistiky Antares Jordan "K čemu je svoboda, když se lidé neumí chovat?" vznikla v rámci praktického cvičení…