Do různorodých rolí se Adam Mišík (25) rád vcit´uje od dětství. Nevšední postavu ztvárnil i ve filmu Banger., kde si zahrál dealera zaslepeného touhou stát se rapperem. V únoru moderoval kvalifikační část talentové soutěže Eurovize. Jeho dlouhodobý cíl je prosadit se v zahraničí. Mladým radí, aby šli s kůží na trh a věřili ve své schopnosti.
U filmu se pohybujete od dětství. Jak jste se dostal k herectví?
Zhruba v sedmi letech jsem se šel podívat na představení, ve kterém hrála moje sestra. Všimla si mě její kolegyně, která pracovala u castingové firmy a hledala mladé kluky do role syna Ani Geislerové ve filmu Jana Hřebejka – Kráska v nesnázích. Jelikož jsem tehdy byl Aně vzhledově podobný a dařilo se mi na castingu, roli jsem dostal. Byl to pro mě takový vstup do světa filmu, ve kterém bych chtěl zůstat do konce života.
Co vás na herectví nejvíc baví?
Už od dětství se rád vcit´uji do různých rolí a prožívám jejich životy. Jdu do toho vždycky naplno, aby moje postavy působily co nejdůvěryhodněji.
Ve filmu Banger. jste si zahrál dealera, který se chce zoufale stát rapperem. Jak těžké bylo takovou postavu zahrát?
Oproti minulým rolím to byl rozdíl. Mám zkušenost ze světa klubů a nočního hýření, takže jsem neměl problém se do postavy vžít. Velký obdiv si ale zaslouží můj herecký kolega Marsell Bendig, který skvěle zahrál věčně sjetého Láďu, i když s drogami žádnou zkušenost nemá.
Jak vznikal singl, který chce Alex ve filmu přehrát Sergeiovi Barracudovi?
Píseň napsal Sergei, kterého režisér Adam Sedlák požádal, aby složil co nejtrapnější track. Měl odpovídat snahám zoufalého Alexe se prosadit. Je to dokonalá ukázka toho, jak by rapová skladba rozhodně neměla vypadat.
Lidé vás znají spíše jako popového zpěváka. V poslední době ale pracujete s rappery, jako jsou Sergei Barracuda, Ben Cristovao nebo Sensey. Co plánujete dál?
Přijde mi zajímavější, když se hudební žánry mísí. Mám připravené EP, které vyjde na konci dubna a objeví se ně něm i další rappeři. O koho jde, si ale zatím nechám pro sebe. Chystám také hodně filmových projektů. Vyzkouším si například roli mladého člena policejního sboru v jedné české detektivce.
Na konci února jste moderoval kvalifikační kolo talentové soutěže Eurovize 2023. Jak jste se před svým prvním moderováním v přímém přenosu cítil?
Měl jsem trému, protože během živého vystoupení se může pokazit všechno. Je důležité, aby člověk věřil svým schopnostem a šel s kůží na trh. Taková příležitost se totiž nemusí opakovat.
Program jste moderoval v angličtině. Pokud by přišla nabídka ze zahraničí, přijal byste ji?
Prosadit se v zahraničním showbyznysu je můj dlouhodobý cíl, takže bych neváhal.
Jak trávíte svůj volný čas?
Když mám volno, jsem se svojí přítelkyní nebo jedu nahrávat do studia. Hlavně se snažím trochu zrelaxovat a na to je ideální procházka se psem ve Stromovce.
Máte nějaký oblíbený sport?
Když mám čas, tak chodím do posilovny. Celkově mám rád bojové sporty. Nejraději boxuju, krásně si u toho vyčistím hlavu.
V minulosti jste měl zápasit v organizaci Clash of the Stars, která se zaměřuje hlavně na známé osobnosti. Kvůli zranění soupeře ale na zápas nedošlo a vy jste se poté rozhodl z organizace odejít. Co vás k tomu vedlo?
Myslel jsem, že půjde o koncept jako je Fight Night Challenge na Slovensku. Bavilo mě sledovat rappery, jak se perou s profesionály. Organizace se ale přeformovala do podoby, kdy se shánějí zápasníci, kteří vůbec nevědí, o co jde. Galavečery Clash of the Stars toho se sportem nemají moc společného, a proto jsem se od toho chtěl distancovat.
Co byste poradil mladým v dnešním světě?
Věřím, že když se naše generace nebude bát využít příležitosti, dokáže velké věci. Někdy narazíte, ale to k životu patří. Hlavní je nebát se jít do všeho na sto procent.
Autorem rozhovoru je redaktor Generace 20 Radim Bača. Text je součástí speciálu Osobnosti G20.
Autor fotky: Lukáš Matoušek