Budoucnost světa aneb jak to půjde dál
Ano, klišé název a téma na tom není o nic lépe. Ovšem tím se nyní nebudeme zabývat, protože to, jak velké klišé je mluvit o budoucnosti, by bylo téma samo o sobě na další hodinu a půl.
Takže, k věci. Na následujících pár chvil budu okupovat váš drahocenný čas tím, že se vám vryji do paměti svými docela zvláštními názory o budoucnosti. Jsou mé názory zvláštní? Možná někdy, kdo ví?
Každopádně, jdeme na to. Začneme pouze malým časovým úsekem. Deset let. Co by se tak mohlo stát mezi lety 2023 a 2033. Na to jednoznačnou odpověď opravdu nemám. Ale,… mám jeden názor. Takže mě prosím vyslechněte. Podle mě linka metra D ještě nebude v provozu. A před tím, než mi budete chtít rozporovat, tak se zamyslete nad tím, že plánované zprovoznění je sice už v roce 2029, ale protože se bavíme o české republice, tak si musíme přičíst alespoň těch 5 let. Což už vychází na rok 2034.
Další časové období. Plus dalších deset let, neboli 2034 až 2043. V tomto okamžiku podle mě bude o 0,36 stupňů Celsia tepleji, protože … víme, jak je na tom globální oteplování. Podle všeho postupuje o 0,18°C za dekádu, tudíž základní matika, 0,18 × 2 = 0,36. …Také začne zaměstnávání generace Alpha neboli internetových dětí. Což pravděpodobně pro ekonomiku nebude nijak praktické. Ono vlastně ani zaměstnání Generace Z ekonomice patrně moc nepomůže. Měli bychom se nad námi zamyslet.
Jdeme dál. Dekáda 2044 až 2053. Dívala jsem se na různé tabulky a zjistila jsem, že množství lidí na zemi se do roku 2053 zvýší o cca miliardu. To ovšem počítají s tím, že lidstvo nedostane hromadnou depresi a nenavýší se průměrný počet sebevražd. Což je podle mě také dost možné, protože mi přijde, že psychika lidí okolo mě se pořád zhoršuje a zhoršuje.
Desetiletí 2054 až 2063. Průměrná teplota již bude o skoro tři čtvrtiny stupně vyšší a dle mého názoru se možná rozpadne britská monarchie. Přijde mi totiž, že mladí lidé se dnes již o monarchii až tak nezajímají a ani si nemyslím, že by se zájem s dalšími generacemi navýšil. Řekla bych, že to půjde právě naopak, zájem bude spíše čím dál tím klesat až se zcela rozpadne.
2064 až 2073. Teď bych řekla, že Elon Musk už bude mrtvý, takže Tesla bude mít buďto obrovský glow up, nebo se z ní stane ještě větší propadák, než je nyní. Ale opravdu, jak se tomu autu povede narazit do jediného letadla na jinak zcela prázdné ranveji? Každopádně jdeme dál.
Mezi lety 74 a 83 budeme již o několik generací a vědomostí dál, takže bych řekla, že se konečně začne vyrábět nějaký typ holografických projektorů, který když k němu přiložíte ruku, tak vám ji ihned neusekne, či nezlomí. Pro vysvětlení, holografické projektory existují již v dnešní době, ovšem fungují na principu rychle rotující tyče s RGB LED světly. Což je sice hezké, ale není zcela fajn se k tomu až moc přibližovat.
Dále 2084 až 2093. Během tohoto období oslavíme 100 let od pádu Berlínské zdi a průměrná teplota bude již o 1,26°C vyšší. To dle mého názoru vyvolá další várku ekologických aktivistů přilepených na dálnice, což možná vyvolá negativní reakci u zbytku lidí, takže celkově zhoustne atmosféra mezi oběma stranami.
2094 až 2103. Možná propukne válka mezi eko aktivisty a lidmi chtějícími technický pokrok, možná se situace zlepší a možná to pojede pořád na stejné vlně nenávisti mezi oběma stranami. Co z toho to bude nikdo s jistotou říci nemůžeme.
Nikdo vlastně s jistotou nemůžeme říci ani jestli se stane cokoli ze všech těch věcí, co jsem zde vyjmenovala. Ale o tom je vlastně budoucnost. At´ už si vymyslíme jakkoli absurdní či realistickou teorii o tom, co se stane. Nikdy nemůžeme vědět jestli ona situace někdy opravdu nastane nebo ne.